Recept | Pulled Jackfruit tacos by Natasja

Rating: 0.00
(0)
5 juni 2017

Dit geweldige recept is van Natasja van HappyAndVegan. Ze maakt er de mooiste foto’s bij — en terecht, want deze pulled jackfruit tacos zijn onweerstaanbaar lekker. Probeer ze zelf en je snapt waarom!

Pulled Jackfruit tacos by Natasja

Dit geweldige recept is van Natasja van HappyAndVegan. Ze maakt er de mooiste foto’s bij — en terecht, want deze pulled jackfruit tacos zijn onweerstaanbaar lekker. Probeer ze zelf en je snapt waarom!
Servings 4 porties
Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 25 minuten
Totale tijd 35 minuten

Ingrediënten
  

  • Voor de Jackfruit vullling:
  • 2 blik ken young jackfruit, ik haalde die van mij bij de toko
  • 1 ui in stukjes
  • 4 tenen knoflook fijn gesneden
  • 1 tl koriander
  • 1 g rote tl gemalen komijn
  • chilivlokken naar smaak
  • een snufje kaneel
  • 2 el tomatenpuree
  • 2 el sojasaus
  • 3 el ahornsiroop
  • 2 tl liquid smoke*
  • het sap van een halve citroen
  • Kant-en-klare taco shells (AH eigen merk)
  • Sla
  • Verse koriander

Instructies
 

  • Laat de jackfruit goed uitlekken in een vergiet. Snijd de puntige uiteindes eraf en de rest in kleine stukjes.
  • Fruit de ui, knoflook, korianderpoeder, komijnpoeder, chilivlokken en kaneel in wat olie. Voeg de tomatenpuree, jackfruit, sojasaus, ahornsiroop, liquid smoke en citroensap toe.
  • Laat 10–15 minuten zachtjes sudderen totdat het jackfruit uit elkaar valt en op vlees begint te lijken.
  • Leg het jackfruit op een met bakpapier beklede bakplaat en bak 20 minuten in de oven op 185°C. Leg de taco shells de laatste 5 minuten erbij.
  • Meng voor de kaassaus alle ingrediënten in de blender. Serveer de tacos met sla, verse koriander en de kaassaus. Voeg eventueel gepekelde uien toe.
Calories: 139kcal
Gang: Diner
Trefwoord: Jackfruit, Natasja, Pulled, Tacos

* Niet bekend met liquid smoke? In Nederland is dit iets lastiger verkrijgbaar — ik bestel het meestal online. De naam verklapt het al: liquid smoke geeft écht een rokerige smaak aan je gerechten. Je gebruikt maar een klein beetje en doet er dus erg lang mee. Ook ideaal voor vegan zalm gemaakt van wortel.

Dit ziet er toch heerlijk uit? Natasja kan écht supergoed koken en maakt bovendien de mooiste foto’s. Find that girl at her blog: HappyAndVegan. Daar vind je ontzettend veel heerlijke recepten waarbij het water je in de mond loopt.

Heb jij dit recept gemaakt?

Deel het op INSTAGRAM met de hashtag #hetgroenebroertje of tag @HetGroeneBroertje!

Join the Conversation

  1. Natasja says:

    Jaa leuk Sytse! Ze zijn ook echt lekker. Bedankt voor het delen. 🙂

  2. Sheila says:

    Oh ja, dat ziet er zeker goed uit. Ik ben sowieso gek op taco’s. Ik ben niet veganistisch, dus zou voor een andere kaassaus gaan. Vind dat al snel te bewerkelijk. Alhoewel ik wel geloof dat het super lekker is.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Rating recept




Like 0
Close
Copyright © 2021 LEMON & LIMES.
Made with by Loft.Ocean. All rights reserved.